Palfinger Huoltoliikkeet / Service points

Palfin-ger

Epsi-lon MBB Palift Kaupunki Huoltopiste Käyntiosoite Yhteyshenkilö Puh Numero         Sähköposti
x x x x Hamina Lavarakenne Rautaheimo Ky Metsäkyläntie 467, 49540 Metsäkylä                        Vesa Rautaheimo 0400 988657                     vesa.rautaheimo@hotmail.fi
x x x Hytölä KonneService Oy Jokirannantie 265, 44330 Hytölä Tero Korhonen 044 7675556 tero@konneservice.fi
x x x x Iisalmi Vastaniemen Urakointi Teollisuustie 12, 74120 Iisalmi Tomi Hartikainen 044 3311107 vastaniemenurakointi@gmail.com
x x x x Ilomantsi Arskan Kone Ky Hatuntie 50 c, 82900 Ilomantsi Ari Haapalainen 013 881582 arskankoneoy@suomi24.fi
x x x x Joensuu Konekorjaamo Kallio Petri Rahtikatu 9, 80100 Joensuu Petri Kallio 0500 379358 konekorjaamo.kallio@telemail.fi
x x x x Jyväskylä Huolto ja Kuljetus T.Linden Oy Lehmäportintie 3, 40640 JKL Tero Linden 0400 596763 tero.linden@gmail.com
x x x x Kajaani Raskone Kajaani Timperintie 7, 87400 Kajaani Tuomas Moilanen 010 2320570 tuomas.moilanen@raskone.fi
x x x x Kannonkoski Kannonkone Oy Teollisuustie1, 43300 Kannonkoski Mauno Pasanen 041 451315 kannonkone@pp.inet.fi
x Kannus Kannuksen Kuljetustekniikka Oy Lammasojantie 6, Kannus Jarmo Salo 0440 195533 jarmo.salo@kuljetustekniikka.fi
x x x x Kemi Osaratas Oy Korjaamontie 2, 94200 Kemi 020 7739300 matti.porkola@osaratas.fi
x x x x Kemijärvi Tunturiauto Oy Toimelankatu 4-6, 98100 Kemijärvi Markus Alatalo 016 887755 markus.alatalo@tunturiauto.fi
x Kerava MMR-Metallirakenne Oy Peltomäenkatu 16 04250 Kerava Kauko Böök 0500 400876 mmr.oy@kolumbus.fi
x x Kokkola Tyllis Oy Ab Niittykatu 4, 67100 Kokkola Göran Tylli 0500 561418 goran.tylli@tyllis.fi
x Kokkola Linnus-Auto Oy Isokalliontie 2 67600 Kokkola Mikael Krok 0440 324712 mikael.krok@linnus-auto.fi
x Kuhmo UM-Tuote Oy Koljosentie 78, 88900 Kuhmo Matti Väisänen 040 5115020 um.tuote@kuhmo.net
x x x Kuopio Pellesmäen Autohuolto Oy Ekoraitti 8, 70870 Hiltulanlahti Jari Nissinen 017 3623193 pautohuolto@dnainternet.net
x Kuopio Kuormaväline Leväsentie 29, 70780 Kuopio Matti Svensk 044 3613400 matti.svensk@kuormaväline.fi
x x x x Kuusamo KKP-Tuotanto Oy Tamppitie 2, 93600 Kuusamo Matti Kasurinen 040 5191268 kkp-tuotantooy@pp.inet.fi
x x x x Lahti Lahden Rekkapaja Oy Konekatu 3, 15230 Lahti Heikki Lamminen 044 9738836 heikki@rekkapaja.fi
 x x x x Lappeenranta MMK Power Oy Tupatallinkatu 5, 53500 Lappeenranta Kari Kaarakainen 040 5271538 kari.kaarakainen@mmkpower.fi
x x x x Lapua PP Hydraulics Oy Kuusikontie 3, 62100 lapua Pertti Portin 010 666020 myynti@pphydraulics.fi
x x x x Lieto Lava- ja Laitehuolto Turta Oy Kakontie 3 (huolto), Muuntoasemantie 3 (asennus ja huolto), 21420 Lieto

Timo Turta

Petri Turta

Timo: 010 423 1674

Petri: 010 423 1673

timo@turta.fi

petri@turta.fi

x x x x

Maarianhamina

Holmbergs Ab

Godbyvägen 13, 22100 Mariehamn

Jan Leander

018 52 55 66

0400 529 146

Jan@holmbergs.ax
x x x x Mikkeli Otapro Oy Teollisuustie 14, 50670 Otava Seppo Nevalainen 020 7109560 otapro@otapro.fi
x Mäntyharju Ideachip Machine Oy Vihantasalmentie 421 a, 52700 Mäntyharju Jukka Humalainen 0400 715949 jukka@ideachip.com
x x x x Oulu Raskone (Oulu)  Moreenikuja 2, 90630 Oulu Ilkka Sulkala 010 2320500 ilkka.sulkala@raskone.fi
x Pietarsaari CJ Service Oy Lostisbackantie 3, 68600 Pietarsaari Jonas Sjölind 0500 580107 cjservice.jonas@multi.fi
x x x x Pihtipudas Pihtiputaan ajokone korjaamo Oy Rupontie 3, 44800 Pihtipudas Markku Pihlajamäki 0400 242431 markku.pihlajamäki@ajokone.com
x x x x Pori Porin Autotyö Oy Kartanontie 49,28430 Pori Tapio Honkanen 020 7463781 tapio.honkanen@autotyo.com
x x x x Pudasjärvi Koskitraktori Oy Varastotie 5, 93100 Pudasjärvi Pirkka Ylikoski 0400 699843 koskitraktori@gmail.com
x x x x Riihimäki HF-Autohuolto Oy Tehtaankatu 17, 11710 Riihimäki  Martti Pullinen 010 2392050 martti.pullinen@hf-autohuolto.fi
x Rovaniemi Lapin Raskas-Osa Oy Ahjotie 31, 96320 Rovaniemi Juha Kouri 040 6800209 juha.kouri@raskas-osa.com
x Salo Isera Oy Tehdaskatu 14, 24100 Salo Ismo Seppälä 040 5844713 ismo.seppala@isera.fi
x x x x Savonlinna Metsäkuljetus Lavoset Oy Savonlinnantie  4860, 57210 Savonlinna Jussi Lavonen 040 5745555 jussi.lavonen@lavoset.fi
x x x Seinäjoki Lakeuden Hydro Rajatie 46, Seinäjoki Marko Mäkiniemi 06 3205325 marko.makiniemi@lakeudenhydro.com
x Seinäjoki Raskone Oy Teollisuustie 30 60100 Seinäjoki Petteri Kytömäki 010 2320663 petteri.kytomaki@raskone.fi
x x x x Sodankylä Tunturiauto Oy Kittiläntie 1. 99600 Sodankylä Matti Häätylä 016 636255 matti.haatyla@tunturiauto.fi
x x x x Tampere VTA Tekniikka Oy  Haikanvuori 2, 33960 Tampere Jarno Louhela 010 5508227 huoltotampere@vta.fi
x x x Vaasa Lakeuden Hydro Silmukkatie 17, Vaasa Panu Teräs 040 8230084 panu.teras@lakeudenhydro.com
x Vaasa Ab VAMU Truck-Servide & Parts Oy Kauppatie 22, 65610 Mustasaari Bjarne Teir 0500 663280 bjarne.teir@vamu.fi
x x x x Valkeala Nappamaschine Teollisuustie 7, 45360 Valkeala Janne Korpivaara 0400 762047 nappamachine@nappamachine.fi
x x x x Vantaa VTA Tekniikka Oy  Kuussillantie 23,01230  Vantaa 010 5508250 pfhuoltovantaa@vta.fi
x x x x Varkaus Varkauden Kuorma-autohuolto Oy Leijukuja 8, 78210 Varkaus Mikko Tuomainen 020 7614702 huolto@kuorma-autohuolto.fi
x Vilppula Koneosapalvelu Oy Teollisuustie 5, 35700 Vilppula Ossi Nieminen 020 7551240 ossi.nieminen@koneosapalvelu.fi
x x x x Ylivieska Konehuolto Kivioja Oy Ruutihaantie 11, 84100 Ylivieska Hannu Kivioja 010 3262090 hannu.kivioja@konehuoltokivioja.fi

© VTA Tekniikka

REALLY?