Palfinger Huoltoliikkeet / Service points

Palfin-ger

Epsi-lon MBB Palift Kaupunki Huoltopiste Käyntiosoite Yhteyshenkilö Puh Numero         Sähköposti / Kotisivu
x Espoo Korihuolto Moksi Oy Juvantasku 7, 02920 Espoo Korjaamo 020 7209898 info(at)korihuoltomoksi.fi / www.korihuoltomoksi.fi
x x x x Hamina Lavarakenne Rautaheimo Ky Metsäkyläntie 467, 49540 Metsäkylä                        Vesa Rautaheimo 0400 988657                    

vesa.rautaheimo(at)hotmail.fi 

x x x Hytölä KonneService Oy Jokirannantie 265, 44330 Hytölä Tero Korhonen 044 7675556 tero(at)konneservice.fi / www.konneservice.fi
x x x x Iisalmi Vastaniemen Urakointi Teollisuuskatu 12, 74120 Iisalmi Tomi Hartikainen 044 3311107 vastaniemenurakointi(at)gmail.com 
x x x x Ilomantsi Arskan Kone Oy Hatuntie 50 c, 82900 Ilomantsi Ari Haapalainen 0500 273422 toimisto(at)arskankoneoy.fi / www.arskankoneoy.fi
x x x x Joensuu Konekorjaamo Kallio Petri Rahtikatu 9, 80100 Joensuu Petri Kallio 0500 379358

info (at) konekorjaamokallio.fi / www.konekorjaamokallio.fi

x Joensuu Pro Truck Joensuu Ivontie 9, 80260 Joensuu Arto Leppänen 010 4194521 arto.leppanen(at)protruckjoensuu.fi / www.protruckjoensuu.fi
x x x x Jyväskylä Huolto ja Kuljetus T.Linden Oy Lehmäportintie 3, 40640 JKL Tero Linden 0400 596763 tero.linden(at)gmail.com / www.huoltojakuljetuslinden.fi
x x x x Kajaani Raskone Kajaani Timperintie 7, 87400 Kajaani Tuomas Moilanen 010 2320573 tuomas.moilanen(at)raskone.fi / www.raskone.fi/korjaamot/kajaani.html
x x x x Kannonkoski Kannonkone Oy Teollisuustie1, 43300 Kannonkoski Raimo Ruuska 0400 649898 kannonkone(at)pp.inet.fi / www.kannonkone.fi
x Kannus Kannuksen Kuljetustekniikka Oy Lammasojantie 6, 69100 Kannus Kim Huhta 029 7030 0021 kim.huhta(at)kuljetustekniikka.fi / www.kuljetustekniikka.fi
x x x x Kemi Osaratas Oy Korjaamontie 2, 94200 Kemi Mikko Hepoaho 020 7739301 kemi(at)osaratas.fi /        www.osaratas.fi
x x x x Kemijärvi Tunturiauto Oy Toimelankatu 4-6, 98100 Kemijärvi Markus Alatalo 0400 848316 kemijarvi(at)tunturiauto.fi / www.tunturiauto.fi
x Kerava MMR-Metallirakenne Oy Peltomäenkatu 16 04250 Kerava Kauko Böök 09 274 1767 mmr.oy(at)kolumbus.fi
x x Kokkola Tyllis Oy Ab Niittykatu 4, 67100 Kokkola Kim Thylin 050 3305797 kim.thylin(at)tyllis.fi /           www.tyllis.fi
x Kokkola Linnus-Auto Oy Isokalliontie 2 67600 Kokkola Timo Hirvonen 0440 324712

info(at)linnus-auto.fi /           www.linnus-auto.fi

x Kuhmo UM-Tuote Oy Koljosentie 78, 88900 Kuhmo Matti Väisänen 040 5217385 um.tuote(at)kuhmo.net / www.umtuote.fi
x x x Kuopio Pellesmäen Autohuolto Oy Ekoraitti 8, 70870 Hiltulanlahti Jari Nissinen 050 5428533 pautohuolto(at)dnainternet.net
x Kuopio Kuormaväline Oy Leväsentie 29, 70780 Kuopio Martti Svensk 0400 241405 kuormavaline(at)kuormavaline.fi / www.kuormavaline.fi
x Kuopio Kylmäkonehuolto Kuusisto Oy Kranaattikuja 1, 70800 Kuopio Päivystys 050 3063008 posti(at)kylmakuusisto.fi / www.kylmakuusisto.fi
x x x x Kuusamo KKP-Tuotanto Oy Tamppitie 2, 93600 Kuusamo Matti Kasurinen 040 5191268

kkp-tuotantooy(at)pp.inet.fi /

www.kkp.fi

x x x x Lahti Lahden Rekkapaja Oy Konekatu 3, 15230 Lahti Heikki Lamminen 044 9738836 heikki(at)rekkapaja.fi / www2.rekkapaja.fi
 x x x x Lappeenranta MMK Power Oy Tupatallinkatu 5, 53500 Lappeenranta Kari Kaarakainen 040 5271538 kari.kaarakainen(at)mmkpower.fi / www.mmkpower.fi
x x x x Lapua PP Hydraulics Oy Kuusikontie 3, 62100 Lapua Pertti Portin 010 666020 pertti.portin(at)pphydraulics.fi / www.pphydraulics.fi
x x x x Lieto Lava- ja Laitehuolto Turta Oy Muuntoasemantie 3, 21420 Lieto

Timo Turta

Petri Turta

Timo:010 4231674

Petri:010 4231673

timo(at)turta.fi

petri(at)turta.fi /

www.lavalaitehuolto.fi

x x x x

Maarianhamina

Holmbergs Ab

Godbyvägen 13, 22100 Mariehamn

Tommy Holmberg

040 7536667

info(at)holmbergs.ax / www.holmbergs.ax/kontakt
x x x x Mikkeli Otapro Oy Teollisuustie 14, 50670 Otava Juha Pyykkö 0500 653722 juha.pyykko(at)otapro.fi /   www.otapro.fi
x Mikkeli Siimet Oy Yrittäjänkatu 28, 50130 Mikkeli Ari Mäkitalo 044 321 6131 ari.makitalo(a)siimet.fi /     www.siimet.fi
x Mäntyharju Ideachip Machine Oy Vihantasalmentie 421 a, 52700 Mäntyharju Teppo Humalainen 0400 359359 info(at)ideachip.com / www.ideachip.com
x x x x Oulu Raskone (Oulu)  Moreenikuja 2, 90630 Oulu Ilkka Sulkala 010 2320593 ilkka.sulkala(at)raskone.fi / www.raskone.fi/korjaamot/oulu.html
x Pietarsaari CJ Service Oy Lostisbackantie 3, 68600 Pietarsaari Robin Eriksson 0500 580107 robin(at)cjservice.fi /      www.cjservice.fi
x x x x Pihtipudas Pihtiputaan ajokone korjaamo Oy Rupontie 3, 44800 Pihtipudas Antero Turpeinen 0400 242431 antero.turpeinen(at)ajokone.com / www.ajokone.fi
x x x x Pori Porin Autotyö Oy Kartanontie 49,28430 Pori Tapio Honkanen 020 7463781 tapio.honkanen(at)autotyo.com / www.porinautotyo.fi
x x x x Pudasjärvi Koskitraktori Oy Varastotie 5, 93100 Pudasjärvi Pirkka Ylikoski 040 7314430 korjaamo(at)koskitraktori.fi / www.koskitraktori.com
x x x x Riihimäki HF-Autohuolto Oy Tehtaankatu 17, 11710 Riihimäki  Arto Hietanen 010 2392050 info(at)hf-autohuolto.fi / www.dealer.volvotrucks.fi/hf-autohuolto
x Rovaniemi Lapin Raskas-Osa Oy Ahjotie 31, 96320 Rovaniemi Markus Mäntylä 040 6800209 markus.mantylai(at)raskas-osa.com / www.raskasosa.com
x   x Salo Isera Oy Tehdaskatu 14, 24100 Salo Kristian Seppälä 040 8252326 ismo.seppala(at)isera.fi / www.iserastore.fi
x x x x Savonlinna Metsäkuljetus Lavoset Oy Savonlinnantie  4860, 57210 Savonlinna Jussi Lavonen 040 5745555 jussi.lavonen(at)lavoset.fi / www.lavoset.fi
x Seinäjoki Konepalvelu Lammi Oy Rataskatu 18, 60320 Seinäjoki Tero Lammi 0500 687241 korjaamo(at)konepalvelu-lammi.fi / www.konepalvelu-lammi.fi
x x x Seinäjoki Lakeuden Hydro Rajatie 46, 60100 Seinäjoki Korjaamo 0440 661007 info(at)lakeudenhydro.com / www.lakeudenhydro.fi
x Seinäjoki Raskone Oy Teollisuustie 30 60100 Seinäjoki Tero Hemiä

010 2320625

tero.hemia(at)raskone.fi / www.raskone.fi/korjaamot/seinajoki.html
x x x x Sodankylä Tunturiauto Oy Kittiläntie 1. 99600 Sodankylä Jari Korpikoski 016 636255 jari.korpikoski(at)tunturiauto.fi / www.tunturiauto.fi
x x x x Tampere VTA Tekniikka Oy  Haikanvuori 2, 33960 Tampere 010 5508253 huoltotampere(at)vta.fi / www.vta.fi
x x x Vaasa Lakeuden Hydro Laturintie 4, 65100 Vaasa Aki Atila 010 2320703 vaasa(at)lakeudenhydro.com / www.lakeudenhydro.fi
x Vaasa Ab VAMU Truck-Servide & Parts Oy Kauppatie 22, 65610 Mustasaari Tommi Kallislahti 050 5968895 info(at)vamu.fi / www.vamu.fi
x x x x Valkeala Nappa Machine Oy Teollisuustie 7, 45360 Valkeala Janne Korpivaara 0400 762047 nappamachine(at)nappamachine.fi / www.nappamachine.fi
x x x x Vantaa VTA Tekniikka Oy  Kuussillantie 23,01230  Vantaa 010 5508250 pfhuoltovantaa(at)vta.fi / www.vta.fi
x x x x Varkaus Varkauden Kuorma-autohuolto Oy Leijukuja 8, 78210 Varkaus Mikko Tuomainen 020 7614702 huolto(at)kuorma-autohuolto.fi / www.kuorma-autohuolto.fi
x Virrat Virtain Peruskone Oy Tervastie 1, 34800 Virrat Toni Kangasaho 0500 364505

posti(at)peruskone.fi /  www.peruskone.fi

© VTA Tekniikka

REALLY?