Palfinger Huoltoliikkeet / Service points

Palf Epsilon MBB Palift Kaupunki Huoltopiste Käyntiosoite Yhteyshenkilö Puh Numero Sähköposti
x Eura Logister Oy Ratakaari 11, 27500 Kauttua Jani Lehtonen 040-7160161 jani.lehtonen@logister.fi
x x x x Hamina Lavarakenne Rautaheimo Ky Metsäkyläntie 467, 49540 Metsäkylä Vesa Rautaheimo 0400-988657 vesa.rautaheimo@hotmail.fi
x x x x Iisalmi Vastaniemen urakointi Ruosteenrannantie 550a, 74595 Runni Tomi Hartikainen 044-3311107 vastaniemenurakointi@gmail.com
x x x x Ilomantsi Arskan Kone Ky Hatuntie 50 c, 82900 Ilomantsi Ari Haapalainen 013-881582 arskankoneoy@suomi24.fi
x x x x Joensuu Konekorjaamo Kallio Petri Rahtikatu 9, 80100 Joensuu Petri Kallio 0500-379358 konekorjaamo.kallio@telemail.fi
x x x x Jyväskylä Huolto ja Kuljetus T.Linden Oy Lehmäportintie 3, 40640 JKL Tero Linden 0400-596763 tero.linden@gmail.com
x x x x Kajaani Raskone Kajaani Timperintie 7, 87400 Kajaani Tuomas Moilanen 010 2320570 tuomas.moilanen@raskone.fi
x x x x Kannonkoski Kannonkone Oy Teollisuustie1, 43300 Kannonkoski Mauno Pasanen 041-451315 kannonkone@pp.inet.fi
x Kannus Kannuksen Kuljetustekniikka Oy Lammasojantie 6, Kannus Jarmo Salo 0440-195533 jarmo.salo@kuljetustekniikka.fi
x x x x Kemi Pekant - Osaratas Oy Korjaamontie 2, 94200 Kemi 020 7739300 arto.tikkanen@pekant-osaratas.fi
x x x x Kemijärvi Tunturiauto Oy Toimelankatu 4-6, 98100 Kemijärvi Markus Alatalo 016-887755 markus.alatalo@tunturiauto.fi
x Kerava MMR-Metallirakenne Oy Peltomäenkatu 16 04250 Kerava Kauko Böök 0500-400876 mmr.oy@kolumbus.fi
x x Kokkola Tyllis Oy Ab Niittykatu 4, 67100 Kokkola Göran Tylli 0500-561418 goran.tylli@tyllis.fi
x Kokkola Linnus-Auto Oy Isokalliontie 2 67600 Kokkola Mikael Krok 0440-324712 mikael.krok@linnus-auto.fi
x Kuhmo UM-Tuote Oy Koljosentie 78, 88900 Kuhmo Matti Väisänen 040-5115020 um.tuote@kuhmo.net
x x x Kuopio Pellesmäen Autohuolto Oy Ekoraitti 8, 70870 Hiltulanlahti Jari Nissinen 017 3623193 pautohuolto@dnainternet.net
x Kuopio Kuormaväline Leväsentie 29, 70780 Kuopio Matti Svensk 044-3613400 matti.svensk@kuormaväline.fi
x x x x Kuusamo KKP-Tuotanto Oy Tamppitie 2, 93600 Kuusamo Matti Kasurinen 040-5191268 kkp-tuotantooy@pp.inet.fi
x x x x Lahti Lahden Rekkapaja Oy Konekatu 3, 15230 Lahti Heikki Lamminen 044-9738836 heikki@rekkapaja.fi
 x x x x Lappeenranta MMK Power Oy Tupatallinkatu 5, 53500 Lappeenranta Kari Kaarakainen 040-5271538 kari.kaarakainen@mmkpower.fi
x x x x Lapua PP Hydraulics Oy Kuusikontie 3, 62100 lapua Pertti Portin 010 6666020 myynti@pphydraulics.fi
x x x x Lieto Lava-ja Laitehuolto R.Turta Ky Kakontie 3, 21420 Lieto Reijo turta 010 4231677 petri.turta@gmail.com
x x x x

Maarianhamina

Holmbergs Ab

Godbyvägen 13, 22100 Mariehamn

Jan Leander +358 18 52 55 66, +358 40 0529 146 Jan@holmbergs.ax
x x x x Mikkeli Otapro Oy Teollisuustie 14, 50670 Otava Seppo Nevalainen 020 7109560 otapro@otapro.fi
x x x x Oulu Raskone (Oulu)  Moreenikuja 2, 90630 Oulu Ilkka Sulkala 010 2320500 ilkka.sulkala@raskone.fi
x Pennala Ideachip Machine Oy Jokimäentie 1, 16320 Pennala Jukka Humalainen 0400-715949 jukka@ideachip.com
x Pietarsaari CJ Service Oy Lostisbackantie 3, 68600 Pietarsaari Jonas Sjölind 0500-580107 cjservice.jonas@multi.fi
x x x x Pihtipudas Pihtiputaan ajokone korjaamo Oy Rupontie 3, 44800 Pihtipudas Markku Pihlajamäki 0400-242431 markku.pihlajamäki@ajokone.com
x x x x Pori Porin Autotyö Oy Kartanontie 49,28430 Pori Tapio Honkanen 020 7463781 tapio.honkanen@autotyo.com
x x x x Pudasjärvi Koskitraktori Oy Varastotie 5, 93100 Pudasjärvi Pirkka Ylikoski 0400-699843 koskitraktori@gmail.com
x x x x Riihimäki HF-Autohuolto Oy Tehtaankatu 17, 11710 Riihimäki  Martti Pullinen 010 2392050 martti.pullinen@hf-autohuolto.fi
x Rovaniemi Raskone Oy Ulakatu 11, 96300 Rovaniemi Juhani Hyrkäs 010 2320636 juhani.hyrkas@raskone.fi
x Salo Isera Oy Tehdaskatu 14, 24100 Salo Ismo Seppälä 040-5844713 ismo.seppala@isera.fi
x x x x Savonlinna Metsäkuljetus Lavoset Oy Savonlinnantie  4860, 57210 Savonlinna Jussi Lavonen 040-5745555 jussi.lavonen@lavoset.fi
x x x Seinäjoki Lakeuden Hydro Rajatie 46, Seinäjoki Marko Mäkiniemi 06-3205325 marko.makiniemi@lakeudenhydro.com
x Seinäjoki Raskone Oy Teollisuustie 30 60100 Seinäjoki Petteri Kytömäki 010 2320663 petteri.kytomaki@raskone.fi
x x x x Sodankylä Tunturiauto Oy Kittiläntie 1. 99600 Sodankylä Matti Häätylä 016-636255 matti.haatyla@tunturiauto.fi
x x x x Tampere VTA Tekniikka Oy  Haikanvuori 2, 33960 Tampere Mikko Lehtonen 010 5508227 huoltotampere@vta.fi
x x x Vaasa Lakeuden Hydro Silmukkatie 17, Vaasa Panu Teräs 040-8230084 panu.teras@lakeudenhydro.com
x Vaasa Ab VAMU Truck-Servide & Parts Oy Kauppatie 22, 65610 Mustasaari Bjarne Teir 0500 663280 bjarne.teir@vamu.fi
x x x x Valkeala Nappamaschine Teollisuustie 7, 45360 Valkeala Janne Korpivaara 0400-762047 jannekorpivaara@gmail.com
x x x x Vantaa VTA Tekniikka Oy  Kuussillantie 23,01230  Vantaa Jarkko Eskola 010 5508250 pfhuoltovantaa@vta.fi
x x x x Varkaus Varkauden Kuorma-autohuolto Oy Leijukuja 8, 78210 Varkaus Mikko Tuomainen 020 7614702 huolto@kuorma-autohuolto.fi
x Vilppula Koneosapalvelu Oy Teollisuustie 5, 35700 Vilppula Ossi Nieminen 020 7551240 ossi.nieminen@koneosapalvelu.fi
x x x x Ylivieska Konehuolto Kivioja Oy Ruutihaantie 11, 84100 Ylivieska Hannu Kivioja 010 3262090 hannu.kivioja@konehuoltokivioja.fi

© VTA Tekniikka

REALLY?